Lokalizacja i dojazd

Konferencja odbywa się w Wałbrzychu, mieście w południowo-zachodniej części Polski, około 80km na południowy-zachód od Wrocławia.

Dojazd

• Samochodem: od Wrocławia droga krajowa nr 35 do samego Wałbrzycha albo od A4 drogą krajową nr 5, a już koło Wałbrzycha (w Dobromierzu) zjazd na drogę krajową 34, a potem 35
  • Pociąg: Pendolino, pociągi pośpieszne i regionalne; rozkład: http://rozklad.pkp.pl/

Lokalizacja

Miejscem konferencji są wnętrza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu im. Angelusa Silesiusa ulokowanej w kompleksie pałacowo-parkowym dawniej należącym do rodu Czettritzów przy ulicach Zamkowej i Piotra Skargi, 58-300 Wałbrzych. Wykłady w sesji plenarnej odbędą się w auli im. prof. Elżbiety Lonc, budynek C. Uczelnia dysponuje miejscami parkingowymi. Większy, płatny parking miejski ulokowany jest na ulicy Rycerskiej; około 10 minut spacerem do Uczelni.

Ciekawostka. Budynki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu im. Angelusa Silesiusa są oddalone od siebie o około 300m, czyli 5 minut spacerem.

Baza noclegowa i wyżywienie

W Wałbrzychu funkcjonuje kilka większych obiektów hotelowych o różnym standardzie.

Sama uczelnia także dysponuje bazą noclegową, z której będą mogli skorzystać skorzystać prelegenci.

Uczelnia położona jest niedaleko centrum miasta, stąd w okolicy znajdują się lokale gastronomiczne. Także na terenie uczelni dostępne jest wyżywienie.

W bezpośrednim sąsiedztwie uczelni znajduje się dyskont popularnej sieci.

Atrakcje turystyczne

Wałbrzych jest miastem otwartym na turystów. Można odwiedzić m.in.:

• Od kompleksu pałacowo-parkowego Uczelni do rynku miasta (a właściwie dwóch rynków) jest około 10 minut spacerem
  • Muzeum Porcelany w Wałbrzychu (ok. 10 minut spacerem) muzeum.walbrzych.pl
  • AQUA ZDRÓJ Wałbrzych – Centrum Aktywnego Wypoczynku Wałbrzych (baseny, boiska, hala sportowa; ok. 10 minut autem) aqua-zdroj.pl
  • Park Wielokulturowy Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki (muzeum górnictwa, warsztaty; ok. 5 minut autem, 35 minut spacer) starakopalnia.pl
  • Zamek Książ w Wałbrzychu (jeden z największych w Polsce, odrestaurowany; około 20 minut autem) ksiaz.walbrzych.pl

Wałbrzych należy do Aglomeracji Wałbrzyskiej a także współpracuje z południowymi sąsiadami. Szersza oferta turystyczna obejmuje m.in.:

• Uzdrowisko Szczawno-Zdrój,
  • Uzdrowisko Jedlina-Zdrój,
  • Podziemny kompleks Rise w Rzeczce koło Walimia,
  • Stadniny koni m.in. koło Zamku Książ i w Uzdrowisku Szczawno-Zdrój (kompleks Dworzysko),
  • Bezpośrednie połączenie autobusowe do Czech, m.in. okolice czeskiego skalnego miasta,
  • Liczne gospodarstwa agroturystyczne oferujące wypoczynek wśród gór, pagórków, strumieni i lasów.